Щорічні змагання National Public Speaking Competition 2018
«Красномовство - мистецтво підкорювати серця і розум», - цей вислів давньогрецького філософа Платона набуває все більшого значення в сучасну епоху. 27 січня в America House Kyiv відбулись щорічні змагання National Public Speaking Competition 2018, організовані Спілкою англійської мови України.
П’ять суддів, серед яких Майкл Хадсон (старший академічний консультант у Dinternal Education) та Марина Малигіна (регіональний менеджер Pearson Ukraine) оцінювали ораторські уміння 29 учасників змагань з усієї України.
У пів фіналі кожен із конкурсантів мав 5 хвилин, щоб висловити свою думку на тему «Arts has no borders». На фінальному етапі оратори протягом 10 хвилин готували імпровізаційну промову, яка тривала 2-3 хвилини. Серед 8 відібраних претендентів, перемогу здобула Анастасія Рогова, студентка першого курсу Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Вже в травні цього року вона представлятиме Україну на Міжнародному конкурсі ораторського мистецтва в Лондоні.
Майкл Хадсон приємно вражений рівнем підготовки українських студентів: “Dinternal Education and Pearson were proud to take part as judges, though it was a huge challenge to pick just one winner from such a talented group of candidates. We know from working with Ukrainian students on a daily basis how much talent there is here and we wish Anastasiia all the best as she represents Ukraine against speakers from 50 other countries in London.”
Нам вдалося поспілкуватися з головою English-Speaking Union в Україні Маргаритою Данилко та дізнатися цікаві факти про конкурс:
Як виникла ідея створення конкурсу?
Спочатку виникла ідея створення Спілки англійської мови України. У 2008 році я відвідала Лондон, і мої англійські друзі розповіли про міжнародну благодійну організацію English-Speaking Union, яка працює більше ніж в 60 країнах світу, та запропонували відвідати міжнародний конкурс з ораторського мистецтва, який щороку проводить ця організація. Саме в Лондоні я зрозуміла, що українська молодь обов’язково має брати участь у Всесвітньому форумі ораторів. Адже цей конкурс надає унікальну можливість його учасникам через обмін думками й досвідом розкрити свої лідерські якості та за допомогою англійської мови знайти порозуміння й налагодити зв’язки між різними народами світу.
Як ви обираєте суддів (в яких галузях вони працюють, який різноманітний досвід мають)?
Ми ретельно обираємо суддів, тому що їх досвід роботи має дуже велике значення для відбору найкращого оратора. І тут критичне не тільки їх чудове володіння англійською мовою, але й те, що вони мають свіжий неупереджений погляд на конкурсантів. Протягом майже 10 років проведення конкурсу в Україні суддями були: доктор Люсія Дюмон, віце президент Спілки англійської мови Франціїї, Майкл Хадсон-методист, вчитель та головний консультант Дінтенел Ед’юкейшн, Марина Малигіна - методист та регіональний менеджер Пірсон Ед’юкейшн, віце-аташе з питань культури Посольства США Мохамед Мотівала, Віктор Малкович з офісу агентства зі зменшення загрози Посольства США, експерт Департаменту англійської мови при Посольстві США Сенека Райан, фахівці та науковці зі США, які приїхали в Україну за програмою Фулбрайт.
Цього року English Speaking Union святкує століття з часу свого заснування. Метою об'єднання і досі залишається творення “впевнених комунікаторів, критичних мислителів та уповноважених громадян”.