Тренінг “Pearson Test of English Examiner`s Training”
18 листопада у затишних стінах ліцею Міжрегіональної академії управління персоналом, партнера освітньої компанії Pearson, відбувся одноденний тренінг “Pearson Test of English Examiner`s Training”. Учасники заходу завітали з різних куточків України та Великої Британії. Серед них були вчителі середніх шкіл, викладачі університетів, мовних курсів та найбільших приватних шкіл країни. Головний PTE екзаменатор України Наташа Савченко та досвідчений PTE екзаменатор Майкл Хадсон ознайомили учасників з форматом міжнародного іспиту PTE та критеріями оцінювання володіння англійською мовою.
Тренінг включав теоретичну та практичну частину. Під час теоретичного блоку викладачі дізналися про структуру тесту PTE, правила та критерії його оцінювання. Практична частина допомогла учасникам спробувати себе в ролі екзаменатора. Вони отримали змогу потренуватись працюючи в групах та виконуючи різноманітні вправи.
Надзвичайно актуальними виявились для викладачів критерії оцінювання компетенцій з англійської мови. Отримані знання стануть їм у нагоді не лише у майбутній діяльності в ролі екзаменатора, а й під час оцінювання знань студентів їхніх навчальних закладів. Ми раді бути корисними, про що свідчать позитивні відгуки учасників заходу:
Леся Піча, Державний університет телекомунікацій (м.Київ): «Дуже приємно, що на відміну від інших екзаменів, визначення рівня володіння мовою сконцентроване на досягненнях, а не на недоліках. У випадку з іншими мовними іспитами відсутнє відчуття досягнення мети, а PTE дає змогу побачити власний прогрес за кожним із видів діяльності. Звісно, є ще шляхи покращення власних умінь, але залишається гарний настрій і стимул до росту. Також сподобалась точність та зрозумілість критеріїв оцінювання».
Деніел Брумфілд, London School of English (Kyiv): «Така діяльність однозначно є корисною для професійного розвитку, ось чому я вирішив відвідати захід».
Ольга Кондрашева, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ: «Мені сподобалась насичена програма заходу. А найбільше - практична частина, вона допомогла ясніше розглянути критерії оцінювання та випробувати їх у дії. Звичайно, для того щоб повністю зрозуміти процес оцінювання, слід продовжити вивчення тесту PTE та багато практикуватись. Ось чому я із задоволенням відвідаю наступні заходи, присвячені темі PTE».
Кожен з викладачів прийшов з власною метою: вивчити систему оцінювання, щоб краще готувати студентів до складання іспиту, стати екзаменатором або ж підвищити професійність оцінювання знань студентів для покращення навчального процесу. Якою би з перерахованих не була ціль учасників тренінгу, вона була досягнута. Знання критеріїв оцінювання міжнародного мовного іспиту PTE та уміння їх використовувати в практичній діяльності відкриває широкі можливості до професійного росту та розширення викладацьких компетенцій. Ось як учасники описують свої враження від тренінгу:
Світлана Білоусова, Національний університет кораблебудування (м.Миколаїв): «Моя ціль - стати екзаменатором. В нашому університеті вже є PTE екзаменатори і я теж вирішила стати екзаменатором. Я маю досвід у підготовці студентів та викладачів до складання PTE, адже рівень володіння іноземною мовою мовою на рівні B2 є обов’язковим для отримання вченого ступеня. Спосіб оцінювання PTE доволі схожий до системи оцінювання ЗНО, тому отримані знання є однозначно корисними».
Юлія Крилова-Грек. Державний університет телекомунікацій (м.Київ): «Завжди, коли оцінюєш студентів, у них виникають питання з приводу отриманих балів. Критерії оцінювання PTE допомагають об’єктивно оцінювати студентів під час навчального процесу. До того ж даний захід – це спосіб розвитку, додаткова діяльність і, звісно, можливість стати екзаменатором».
На завершення менеджер з міжнародних екзаменів Dinternal Education Анна Тимофієва наголосила: «Ми завжди раді надавати методичну підтримку задля розвитку освіти в Україні. Багато учасників вже складали PTE самі та зараз готують великі групи студентів до іспиту. Як і у випадку з нашими іншими заходами по всій країні, сьогодні було надзвичайно приємно працювати з викладачами, які зосереджені над покращенням стандартів англійської мови через міжнародне співробітництво, а також якісні матеріали для навчання та оцінювання».