LCCI First Certificate in Teaching Business English (FTBE)

LCCI First Certificate in Teaching Business English (FTBE)

Людина не може по-справжньому удосконалитися, якщо не допомагає вдосконалитися іншим.

Чарльз Діккенс

 

З 12 по 15 березня у стінах Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ пройшов навчальний курс для викладачів англійської мови LCCI First Certificate in Teaching Business English (FTBE). Чотириденний тренінг включав теоретичні та практичні заняття від Філіпа Ворвіка, міжнародного тренера з бізнес англійської, та Деніела Брумфілда, досвідченого EFL викладача та тренера вчителів, який здобув FTBE кваліфікацію у 2016 році.

Це вже третій такий курс Філа в Україні. Як зазначає лектор, українські вчителі надзвичайно зацікавлені в удосконаленні навичок викладання бізнес англійської. До того ж, розвиток підприємницького сектору в Україні розширює коло потреб у вивченні англійської. Не лише фахівці з багаторічним досвідом, а й студенти, що вивчають бізнес та економіку, прагнуть удосконалювати бізнес англійську.

Щоб використати отримані знання на практиці, учасники навчального курсу багато працювали у парах та групах,  влаштовували дискусії. Філіп Ворвік запам’ятався їм не лише як досвідчений викладач, а й харизматичний оратор. Він з радістю ділився власним досвідом та історіями з викладацького життя. Значна увага була приділена адаптації викладання бізнес англійської до різних груп студентів (студентів без досвіду роботи, працівників з мінімальним досвідом та досвідчених фахівців).

Не менш вражаючим та корисним був навчальний блок з Деніелом Брумфілдом. Завдяки Деніелу всі учасники спробували працювати у декількох різних групах. Це допомогло ближче познайомитись, поділитись досвідом з якомога більшою кількістю учасників та поглянути на проблемні питання у сфері викладання з декількох точок зору.

Ми запитали Анну Тимофієву, менеджера проекту, про ідею цьогорічного навчального курсу, та дізнались її враження від учасників та заходу в цілому: «Ми вже третій рік поспіль проводимо FTBE курс. За перші два роки ми помітили колосальну популярність та користь курсу – в багатьох університетах відкрили курси з бізнес англійської. Відверто кажучи, я  надзвичайно вражена рівнем підготовки учасників: досвідчені, мотивовані, ерудовані професіонали, закохані в свою справу та готові постійно розвиватись. Склад учасників дуже різний: викладачі вищих навчальних закладів, доценти та кандидати наук, завідувачі кафедр іноземними мовами, директори та  викладачі приватних мовних шкіл. І усіх цих людей об’єднує одне - бажання вчитись. Мені було дуже приємно бачити, що кожен намагався не лише отримати корисний досвід, а й поділитись власним».

Наприкінці четвертого дня курсу вже чітко відчувалась неймовірно дружня та навіть родинна атмосфера – учасники з радістю спілкувались та обмінювались контактами, щоб тримати зв’язок і надалі.

Також хотілось би висловити щиру подяку за теплий прийом Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ, та окремо тим людям, завдяки кому даний захід став можливим:

Корсунському Сергію Володимировичу – Директору Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ, Надзвичайному і повноважному послу, доктору наук;

Прошко Станіславу Євгеновичу – Першому заступнику директора;

Шпак Наталії Анатоліївні – Завідувачу Центру мовної підготовки, доценту.

Нам вдалось поспілкуватися з учасниками та дізнатися про їх попередній досвід викладання, мету, очікування та враження від курсу.

"Я працюю з різними учнями: студентами, що лише розпочинають свій шлях у світі бізнесу та досвідченими фахівцями. Звісно, методика та матеріали теж відрізняються. Та все ж мені подобається використовувати Market Leader. Впродовж цих чотирьох днів я отримала безліч корисних порад. Звісно, потрібен деякий час, щоб засвоїти отримані знання"

 

Інна Литвин, приватний вчитель

"Найбільше мені запам’яталась порада Філіпа про те, що для успішного викладання варто вивчати не лише англійську, а й бізнес. Звичайно, розуміння сфери значно допомагає. До цього я вивчала бізнес англійську, використовувала Market Leader та інші підручники. Бажання скласти іспит стало для мене додатковим стимулом для навчання"

 

Оксана Гуляс, викладач "Grade Education Center"

Дякуємо всім учасникам за продуктивну роботу та подароване натхнення. З нетерпінням очікуємо на подальшу співпраці!